{{ctrl.notification}}
جنگلی که در اتریش، وسط یک استادیوم فوتبال روییده است

استادیوم‌های فوتبال همیشه با صدا و رفت‌ و آمد همراه بوده‌اند. اما یک تیم هنری در اتریش برای جلب توجه به سمت تغییرات آب و هوایی و جنگل‌زدایی، در حال تغییر ایده زمین ورزشی است. استادیوم فوتبال ورترسی در کلاگنفورت طی یک پروژه جدید توسط هنرمند سوئیسی کلاوس لیتمن تبدیل به جنگلی بزرگ‌ شده است. زمین بزرگی که در نزدیکی دریاچه ورترسی در ایالت جنوبی اتریش یعنی کارینتیا قرار دارد، حالا با حدود 300 درخت پوشیده شده است که وزن برخی از آن‌ها به 6 تن می‌رسد.

 

این طرح که به نام "جذابیت بی‌پایان طبیعت" شناخته می‌شود در 8 سپتامبر به اجرا درآمد، اما 30 سال پیش توسط مکس پینتنر معمار پیشنهادشده بود.

ایجاد جنگل "جذابیت بی‌پایان طبیعت" بر اساس کاری از یک هنرمند اتریشی بنام مکس پینتنر است.

این جنگل از درختانی گوناگونی مانند: افرا، بلوط، صنوبر، درختان بید زرد، ممرز و توسکا است. قرارگیری این درختان در کنار صندلی و زمین بتنی بسیار دیدنی است. طبق گفته ی لیتمن:" هدف این پروژه به چالش کشیدن درک ما از طبیعت و ماهیت آن است و نشان دادن این که شاید روزی طبیعت را فقط بتوان در مکان های طراحی شده یافت."

مداخله هنری

ورترسی در حال حاضر زمین فوتبال تیم دسته دوم فوتبال اتریش است که طی این اجرای هنری بازی‌های خود را در استادیوم کاراوانکن بلیک انجام خواهند داد. بعد از اتمام دوره پروژه، درختان به‌عنوان مجسمه‌هایی جنگلی و زنده به نزدیک استادیوم برده خواهند شد. لیتمن به خاطر این نصب هنری و منحصربه‌فرد در اتریش به شهرت رسیده است.

پروژه "برای جنگل" که تا به امروز بزرگ‌ترین نمایش عمومی در اتریش بوده است؛ از 8 سپتامبر تا 27 اکتبر ادامه خواهد داشت. جنگلی که درست در وسط استادیوم روییده است!

 

date_range سه شنبه 26 شهریور 1398 remove_red_eye 1039 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0