{{ctrl.notification}}
پلاژهای رایگان استانبول آماده ارائه خدمات به مسافران

اغلب کسانی که فصل تابستان را برای سفرهای خودشان انتخاب می کنند، به دنبال تفریحات ساحلی و فرار از گرمای کشورهای خودشان هستند. با توجه به اینکه استانبول در تمام فصل های سال بخصوص بهار و تابستان گزینه ی بسیار مناسبی برای سفر به شمار میرود افراد زیادی هستند که قصد سفر به سمت این شهر را در کشور ترکیه می گیرند. امسال شهرداری استانبول به منظور رفاه حال گردشگران خود پلاژهای رایگانی را در سواحل شهر تابستان در نظر گرفته است. در ادامه ی این مطلب  اطلاعاتی در خصوص پلاژهای رایگان استانبول که این روزها بازار داغی در بین مسافران دارد خدمتتان ارائه دهیم چند دقیقه ای در ادامه با آرسن همراه باشید.

 
 

هر سال تابستان شهرداری استانبول به منظور رفاه حال گردشگران پلاژهایی را به صورت رایگان در سواحل شهر استانبول در اختیار مسافران قرار می دهد. برای استفاده از پلاژهای رایگان استانبول مسافران می توانند بین ساعات ۸ صبح تا ۷ بعدازظهر اقدام نمایند، این پلاژها تا پایان به صورت رایگان در دسترس مسافران می باشد.

لازم به ذکر است که بگوییم به منظور ورود به این پلاژها شما نیازی به پرداخت هزینه ای ندارید اما در حین استفاده از پلاژ، ممکن است مجبور به پرداخت مبالغی بشوید که البته در مقایسه با سایر پلاژها، تقریبا رایگان محسوب می ‌شود.

برای دسترسی به پلاژهای رایگان استانبول باید بدانید که سه مورد از آن ها در بخش آسیایی متروپلیس در کادیکوی و در اطراف جاده بوستان در شهر استانبول قرار گرفته اند. هزینه ای که بابت ورود به این پلاژ می بایست پرداخت کنید برای بزرگسالان ۲۵ لیر و برای دانش آموزان ۱۲ لیر می باشد.

در برابر هزینه ای که پرداخت می کنید، امکاناتی نظیر تخت آفتابگیری، چتر، اتاقی برای تعویض لباس و همچنین امکان دوش گرفتن را در اختیار خواهید داشت.

دو ساحل دیگری که در تاج بوستان وجود دارد ورودی رایگانی دارند و اما اگر بخواهید از چتر یا تخت آفتاب گیری استفاده کنید لازم است که مبلغ ۱۰ لیر را پرداخت کنید.

یکی از سواحل عمومی استانبول که گونش(Güneş)  نام دارد هم شرایط رزرو آن به همین ترتیب است. ساحل ۸۴۰ متری گونش هم که دقیقا در کنار ایستگاه قطار فلوریا قرار گرفته در بخش اروپایی متروپلیس واقع است.

یکی دیگر از پلاژهای رایگان استانبول «منکشه» نام دارد که در ناحیه کوچوک چکمجه قرار گرفته و علاوه بر اینکه در بخش اروپایی استانبول قرار دارد استفاده از آن کاملا رایگان می باشد. در اطراف ساحل کوچوک چکمجه امکانات ورزشی مختلفی وجود دارد که می توانید از تمامی آن ها استفاده نمایید.

در ادامه خبر پلاژهای استانبول لازم به ذکر است که بگوییم، هر هفته شهرداری استانبول اقدام به کنترل آلودگی آب دریا می نمایند و تمامی اقدامات لازم برای پاکسازی چیزی حدود ۵۱۵ کیلومتر از خط ساحلی استانبول صورت می گیرد. محدوده سواحلی که در آن پلاژهای رایگان استانبول ارائه می شود، مجهز به ۴۸۱ غریق نجات، ۱۹۰ برج دیده بانی، ۳۵ جت اسکی و ۷ قایق نجات و همچنین دیگر امکانات ایمنی مورد نیاز می باشد.

در صورتی که به این شهر سفر کردید و از پلاژهای رایگان استانبول بهره بردید می توانید حتما نظرات خودتان را در خصوص این مناطق و امکاناتی که در آن ها ارائه می شود را برای در بخش نظرات بنویسید.

 

مختصری درباره محبوب ترین پلاژ (گونش) استانبول از دید مسافران 

از مهمترین مقاصد گردشگران برای تفریح های تابستانی در شهر استانبول پلاژها و سواحل این شهر هستند. پلاژ گونش فلوریا یکی از محبوب ترین گزینه ها برای مسافران این شهر ترکیه ای به شمار می رود؛ به منظور رفتن به این منطقه می توانید از ایستگاه های اتوبوس مرکز شهر نظیر تکسیم یا امین اونو برای استفاده کنید.

پلاژ گونش هر ساله از طرف شهرداری استانبول برای تفریحات ساحلی مسافران رایگان می شود و لازم به ذکر است که بگوییم در این پلاژ امکاناتی نظیر ۲ عدد رستوران و بوفه، کابین های تعویض لباس، دستشویی، تخت و چتر، دوش برای استحمام و کمدهایی برای امانت نیز موجود می باشد.

این پلاژ در تمام روزهای هفته باز است و حتما توجه داشته باشید که اگر برنامه رفتنتان به این ساحل را آخر هفته ها در نظر گرفته ای این ساحل بسیار بسیار شلوغ خواهد بود. هزینه ورودی پلاژ نفری ۱۵ لیر بزرگسال و کودکان تا ۷ سال به صورت رایگان می باشد، بدون شک تمام خرید های شما از بوفه های مجموعه به صورت جداگانه خواهد بود.

تمامی افراد در این ساحل موظف به پوشیدن لباس های مخصوص شنا هستند و از کسانی که با لباس های مشابه می خواهند وارد آب شوند به شدت جلوگیری می شود.

در مناطقی که خارج از محدود شنا اعلام شده است، شنا کردن ممنوع است.

توجه داشته باشید که به دلیل عمومی بودن این پلاژ و رایگان بودن هزینه ورودی به آن جمعیت بسیاری به سمت آن می آید که به همین دلیل لازم است حتما مراقب کیف، موبایل و وسایل شخصی خودتان باشید.

 

date_range شنبه 23 شهریور 1398 remove_red_eye 996 بازدید favorite_border 0 chat 0
ثبت نظر
chat 0